Ekologiczne zamienniki przedmiotów codziennego użytku w biurze

Ekologiczne zamienniki przedmiotów codziennego użytku w biurze

Z roku na rok nasza świadomość na temat ekologii i środowiska rośnie, co jest bardzo dobrym znakiem. Coraz częściej segregujemy śmieci, wybieramy rower zamiast samochodu i korzystamy z odnawialnych źródeł energii takich jak fotowoltaika dla biznesu. Nawet takie z pozoru drobne decyzje mają duży wpływ na zdrowie naszej planety. A co z miejscem naszej pracy, czy tam również możemy zadbać o środowisko? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że zamienisz kilka przedmiotów codziennego użytku na te ekologiczne.

Żarówki LED

Takie żarówki zużywają o kilkadziesiąt procent mniej energii niż te tradycyjne. Ich zaletą jest też to, że nie przepalają się tak często i są bardzo wytrzymałe. Jeśli w Twoim biurze nadal używa się energożernych żarówek to warto wymienić je na te ledowe. W miejscach pracy żarówki potrafią się świecić po kilkanaście godzin dziennie, co ma bardzo duży wpływ na rachunki. Wybierając żarówki LED, Twoja firma ma szansę zaoszczędzić.

Naturalne środki czystości

Środki czystości w większości przypadków są bardzo szkodliwe dla środowiska. Można się z tym bardzo łatwo uporać i kupować te, które są bardziej naturalne. Wszelkie płyny do szyb, worki na śmieci czy ścierki do mebli, które są używane w Twojej firmie, zastąp ekologicznymi zamiennikami.

Eko torby

Plastikowe reklamówki to prawdziwa zmora naszych czasów – są wszędzie i zazwyczaj są używane tylko raz. Pamiętaj, że taka foliówka rozkłada się przez setki lat, a do tego jest niezbyt trwała. Najlepiej będzie zastąpić je torbami wykonanymi z grubego materiału. Nie tylko lepiej się prezentują, ale także mogą posłużyć przez wiele lat i są przyjazne dla środowiska – czego chcieć więcej? Jeśli w Twoim biurze używa się plastikowych reklamówek, to zastąp je tymi z materiału. Jeśli pracownicy wychodzą czasem na zakupy, to niech wezmą ze sobą taką ekotorbę, zamiast kupować plastikową w sklepie. To nie tylko świetna reklama dla Twojego biznesu, ale także troska o los Ziemi.

Drewniane sztućce i szklane kubki

W Twojej firmie używa się jednorazowych, plastikowych kubeczków do kawy lub wody? Do tego w pokoju socjalnym każdy może skorzystać z plastikowych sztućców, w razie jakby zapomniał własnych lub wszystkie metalowe nagle zniknęły? Czas zmienić ten nawyk i zastąpić te przedmioty na bardziej ekologiczne. Nie w każdej firmie jest możliwość, aby wszystkie naczynia były szklane i wielokrotnego użytku. Jeśli tak jest to postaw na jednorazowe sztućce z drewna lub kubki z ekologicznego materiału.

Prąd

Prąd co prawda nie jest przedmiotem, ale z pewnością jest używany w Twojej firmie codziennie. Jeśli chcesz, aby Twoje biuro było bardziej ekologiczne to fotowoltaika dla biznesu może Ci w tym pomóc. Prąd od dostawców energii zastąp ekologiczną energią odnawialną pochodzącą ze słońca.

Dodaj komentarz