Jacuzzi ogrodowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Jacuzzi ogrodowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Nie ma przyjemniejszej rzeczy niż porządny relaks po ciężkim dniu pracy. Albo letnie popołudnia spędzone w gronie przyjaciół, lub rodziny. Jak połączyć te przyjemności i nadać im wyjątkowego charakteru? Postaw na jacuzzi ogrodowe. Wybierając taki dodatek, możesz w prosty sposób stworzyć domowe SPA. Jacuzzi w ogrodzie już samo w sobie brzmi relaksująco. Zobacz, dlaczego warto postawić na jacuzzi ogrodowe i jak wybrać odpowiedni model. 

Jacuzzi ogrodowe – jaki model wybrać? 

Warunki atmosferyczne w naszym kraju nie do końca sprzyjają basenom ogrodowym. O ile w lato są świetnym antidotum na palące słońce, to zimą trzeba basen opróżniać z wody i dbać o jego prawidłową konserwację. Dlatego coraz popularniejszym wyborem stają się baseny dmuchane. Taki dodatek jest dużo praktyczniejszy. Mamy możliwość wyboru wielkości i dowolnego ustawienia zbiornika. Jeśli więc marzysz o własnym jacuzzi w ogrodzie, to warto postawić na model dmuchany. 

Dmuchane jacuzzi ogrodowe przypomina tradycyjny basen ogrodowy. Ma jednak wbudowane elementy do hydromasażu i zewnętrzny panel sterowania. Możesz więc regulować, które dysze chcesz uruchomić, intensywność masażu i szybkość przepływu wody. Co więcej, dmuchane jacuzzi ogrodowe wyposażone jest także w regulator temperatury, który umożliwia dobranie temperatury wody. Na przykład w letnie wieczory możesz ustawić nieco chłodniejszą wodę, natomiast jesienią zagrzać się w ciepłych bąbelkach pod gołym niebem. Brzmi jak marzenie, prawda? Jednak jacuzzi ogrodowe wcale nie jest odległym celem i bardzo szybko możesz zainstalować je u siebie w ogrodzie lub na tarasie. 

Zalety kąpieli w jacuzzi

Nie da się zaprzeczyć, że głównym celem jacuzzi jest zapewnienie relaksu. Czy wiesz jednak, że takie kąpiele mogą mieć także pozytywny wpływ na Twoje zdrowie? Przede wszystkim odstresowanie pozwala na głębszy sen i rozluźnienie mięśni. Nierzadko okazuje się, że wiele dolegliwości, z którymi się borykamy, są wynikiem nadmiernego stresu. Kąpiele w jacuzzi są więc pomocą w odstresowaniu zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Regularne kąpiele z hydromasażem rozluźniają mięśnie, poprawiają krążenie i odprężają ciało. Efekt relaksacji możesz wzmocnić poprzez dodanie do wody olejków eterycznych, na przykład lawendowego. 

Dlaczego warto postawić na jacuzzi ogrodowe dmuchane 

Dmuchane jacuzzi jest praktycznym rozwiązaniem. Nie zajmuje dużo miejsca, jest łatwe do postawienia i demontażu. Na okres zimowy możemy więc bez problemu schować jacuzzi do piwnicy. Co więcej, nowoczesne modele wykonane są wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu obiekt posłuży nam przez wiele sezonów. 

Dodaj komentarz