Konstrukcje stalowe stały się podstawą nowoczesnego budownictwa przemysłowego. I zasłużyły na pierwsze miejsce, ponieważ elementy wykonane ze stali są wytrzymałe, lekkie, i atrakcyjne cenowo. Dzięki temu nowoczesne hale przemysłowe wyróżniają się na tle swoich poprzedników. Zobacz, dlaczego warto postawić na halę stalową i jakie posiada zalety.
Zalety konstrukcji stalowych
Nowoczesne hale przemysłowe powstają na bazie konstrukcji stalowych. Wyróżnia je przede wszystkim sposób produkcji. Komponenty stalowe, z których powstaje hala, produkowane są w fabryce. Następnie gotowe elementy przewożone są na miejsce docelowe. Dzięki temu znacznie skraca się czas budowy hali przemysłowej. Taki proces konstrukcyjny przekłada się również na zmniejszenie kosztów. W efekcie hale stalowe nie tylko szybciej powstają, ale także pochłaniają znacznie mniejsze koszty.
Co ważne, stalowe elementy są wytrzymałe i świetnie sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych. Natomiast indywidualny projekt hali przekłada się na maksymalną funkcjonalność obiektu. Halę stalową możemy z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb firmy. Problemu nie stanowi także rozbudowa, czy przebudowa obiektu. Dzięki temu w razie potrzeby halę przemysłową możemy przekształcić w halę produkcyjną.
Dlaczego warto postawić na nowoczesne hale przemysłowe?
Hale przemysłowe na bazie konstrukcji stalowych wyróżniają się na tle tradycyjnych obiektów. Przede wszystkim są estetyczne, ale także zapewniają nowy poziom funkcjonalności. Rozwiązanie tego typu może mieć różne zastosowania. Nowoczesne hale to nie tylko dobra przestrzeń magazynowa, ale także produkcyjna, czy wystawowa. Halę stalową możemy podzielić także na dwa piętra, gdzie pierwsze służy, jak blok użytkowy, natomiast antresola jest bardzo dobrym miejscem biurowym.
Co więcej, konstrukcje stalowe sprawdzą się jako hale sezonowe. Obiekt możemy z łatwością rozebrać i odzyskać niemal 90 proc. elementów konstrukcyjnych. Te z kolei możemy wykorzystać do następnego projektu. Komponenty stalowe są lekkie, dzięki czemu z łatwością się je transportuje. Jednak zastosowanie stali ma także inne przyczyny. Przede wszystkim jest to wyjątkowo trwały materiał i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. W odróżnieniu od cegły, czy drewna nie ulega odkształceniom na przykład od deszczu, śniegu, czy silnych wiatrów. Konstrukcje stalowe są więc odporne na zróżnicowane warunki pogodowe. Taki obiekt sprawdzi się jako magazyn całoroczny.
Jak powstaje konstrukcja stalowa?
Jak już wiemy, proces produkcji nowoczesnych hal przemysłowych rozpoczyna się w fabryce. Zanim jednak do tego dojdzie, powstaje projekt obiektu. Specjaliści przygotowują go pod indywidualne zamówienie. Dzięki temu możemy mieć pewność, że hala spełni nasze oczekiwania i będzie dostosowana do potrzeb firmy. Co ważne, nowoczesną halę przemysłową możemy uzyskać już w kilka tygodni. Rozłożony proces produkcyjny przekłada się na skrócenie czasu budowy. To bezsprzeczna zaleta tego typu inwestycji.