Jak działa wysysarka do oleju

Jak działa wysysarka do oleju

Wymiana oleju w samochodzie to czynność którą należy wykonać przynajmniej raz w roku, abyśmy mogli cieszyć się sprawnym i bezawaryjnym autem przez wiele długich lat. To najczęstszy powód dla którego udajemy się do warsztatu samochodowego. Jednak coraz częściej decydujemy się na wymianę oleju samodzielnie we własnym garażu. Aby móc wymienić olej samodzielnie bardzo przydatne będą narzędzia takie jak wysysarki oleju. Mimo że mają one wielu zwolenników oraz przeciwników są coraz częściej używane w warsztatach samochodowych. Wiele osób w dalszym ciągu uważa jednak, że najlepszą metodą wymiany oleju jest tradycyjna metoda grawitacyjna. Metoda ta przez wiele lat faktycznie uchodziła za najlepszą i jedyną. Jednak czasy się zmieniają a nowo technologie zaskakują nas coraz bardziej, i do przodu idzie również branża motoryzacyjna.  W ostatnich latach popularność urządzeń takich jak wysysarka oleju czy ściekarka do oleju jest coraz większa. Coraz więcej też mechaników decyduje się na odejście od tradycyjnej sposobu wymiany oleju w samochodzie.

Wymiana oleju w silniku metodą tradycyjną jest bardzo czasochłonna.  Stanowisko w warsztacie kanał czy też podnośnik są w tym czasie cały czas zajęte. A sprzętu tego można byłoby  użyć do bardziej dochodowych napraw. Czekanie na to, aż wycieknie olej zajmuje około godziny, niby nie długo jednak  są czynności, które możemy zrobić w tym czasie i które dają lepsze pieniądze.

Rozwiązaniem takich problemów jest zastosowanie urządzenia do wymiany oleju. Zlewarki, wysysarki, czy to zlewarko-wysysarki czy ściekarki – każde z tych rozwiązań pozwoli nam zaoszczędzić czas, ale też pieniądze.

Jak działa ściekarka do oleju?

Ściekarka do oleju jest bardzo prosta w obsłudze i pozwala nam na wymianę oleju samodzielnie, we własnym garażu. Wystarczy tylko umieścić sondę ściekarki we wlewie oleju, uruchomić sciekarkę, a następnie środek smarny zostaje samoczynnie usunięty z silnika, poprzez ciśnienie jakie podczas swojej pracy wytwarza ściekarka.

Odsysarka do oleju czy też ściekarka to urządzenia względnie tanie i dość proste w obsłudze. To dlatego coraz większa liczba mechaników decyduje się na zastosowanie tego sposobu wymiany. W zasadzie w większości warsztatów samochodowych ściekarka jest czymś naturalnym i coraz więcej mechaników korzysta z tego sposobu. W  ściekarkę możemy zaopatrzyć się również kiedy chcemy zaoszczędzić pieniądze i samemu wymienić olej. Jeżeli dużo jeździmy i posiadamy kilka aut, wydatek na ściekarke rzędu kilkuset złotych nie będzie wcale dla nas tak duży i  szybko się zwróci.

Dodaj komentarz