Przemysłowe oprawy LED: jak wybrać

Przemysłowe oprawy LED: jak wybrać

Oprawa przemysłowa LED do warsztatów przemysłowych musi być mocniejsza i wygodniejsza niż tradycyjna oprawa oświetleniowa do domu. Oprawy przemysłowe LED są instalowane w fabrykach, magazynach, stacjach paliw, myjniach samochodowych, warsztatach, szklarniach i gospodarstwach rolnych. Obszary te są brudne i wilgotne, a w zimie temperatury mogą spadać poniżej zera.

W tym artykule wybraliśmy 7 ważnych parametrów, którymi należy kierować się przy wyborze oświetlenia LED w fabryce, magazynie czy warsztacie.

1. Ochrona przed wahaniami napięcia

Urządzenia o dużej mocy są często stosowane w warsztatach przemysłowych. Powoduje to skoki napięcia i zakłócenia w sieci. Często prowadzi to do wadliwego działania opraw.

Oprawy LED z bezpiecznikami PULS są zabezpieczone przed wahaniami napięcia, zakłóceniami sieciowymi i zwarciami. Nie musisz się martwić o częste rozwiązywanie problemów lub wezwania serwisowe. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze.

2. Stopień ochrony obudowy

Indeks IP (Ingress Protection) określa stopień ochrony lampy przed pyłem i wodą. Odporność na kurz i wodę jest jednym z najważniejszych parametrów w produkcji. Jeśli na niezabezpieczoną lampę spadną rozpryski lub kurz, może to znacznie skrócić jej żywotność. Do produkcji wybierane są urządzenia o minimalnym stopniu ochrony IP 65.

3. Zakres temperatur

Oświetlenie o dużej mocy jest potrzebne w obszarach produkcyjnych o wysokich lub niskich temperaturach. Oprawy LED do warsztatów mogą pracować w niskich i wysokich temperaturach. Zakres temperatur pracy diody LED wynosi od -20 do +40 stopni Celsjusza.

4. Wytrzymała obudowa

Aby zapewnić bezpieczeństwo na miejscu, należy wybrać oprawy oświetleniowe w solidnej obudowie, która jest odporna na niewielkie wstrząsy i wibracje. Dla bezpieczeństwa przeciwpożarowego ważne jest, aby lampa była wykonana z niepalnego materiału. Oprawy LED do oświetlenia warsztatowego są odporne na lekkie uszkodzenia mechaniczne i nie są łatwopalne.

5. Jednolite oświetlenie

Jeśli pracownicy przebywają w pomieszczeniu przez dłuższy czas, firma powinna zadbać o komfortowe oświetlenie. Jak wybrać oświetlenie przemysłowe LED? Kup taki z dyfuzorem, który równomiernie rozprowadza światło, a jego strumień świetlny prawie nie zmniejsza się z czasem.

6. Łatwe czyszczenie

W warsztatach i fabrykach oprawy oświetleniowe szybko się brudzą. Do takich miejsc zalecane są modele o gładkich powierzchniach, wykonane z wytrzymałego materiału, które można często demontować i myć. A zamknięty dyfuzor zapobiega gromadzeniu się martwych owadów.

7. Łatwy montaż

Warto wybrać oprawy LED, które łatwo zamontować na belkach stropowych lub przymocować do dowolnej powierzchni: betonu, cegły, paneli, płyt gipsowo-kartonowych. Oprawy LED nie wymagają dużo czasu na montaż. W razie potrzeby można je łatwo przemieszczać.

Dodaj komentarz