Jakie są właściwości folii termoizolacyjnych?

Jakie są właściwości folii termoizolacyjnych?

Folie termoizolacyjne cieszą się coraz to większą popularnością, szczególnie chętnie stosowane są w nowoczesnych, przeszklonych budynkach — jest to produkt, który znacząco poprawia komfort przebywania w tego typu pomieszczeniach oraz sprzyja obniżaniu kosztów ich eksploatacji. Jak to możliwe, że jeden produkt może zdziałać aż tak wiele?

Właściwości folii termoizolacyjnych

Folie termoizolacyjne to produkt, który doskonale sprawdza się zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. W czasie słonecznych dni, kiedy praca w oszklonych biurach może być prawdziwym koszmarem, folie termoizolacyjne okażą się niezastąpione, przede wszystkim dlatego, że odbijają nawet 83% energii słonecznej, przez co ich zastosowanie znacząco wspiera pracę klimatyzatorów (przekłada się to oczywiście na oszczędność energii elektrycznej). Nie bez znaczenia jest fakt, że folie te redukują o 99,9% promieniowanie UV, co chroni przed blaknięciem i odbarwianiem się przedmiotów, dodatkowo ich użycie niweluje efekt olśnienia, który może być przyczyną problemów ze wzrokiem.

Folie termoizolacyjne spełniają swoją funkcję nie tylko latem, kiedy problemem jest nadmierna ekspozycja świetlna, sprawdzają się również zimą, stanowiąc barierę cieplną — dzięki ich zastosowaniu utrata ciepła może być zredukowana nawet o 30%, co jest szczególnie ważne w świetle przepisów budowlanych, które coraz to większą wagę przykładają do efektywności energetycznej budynków.

Do innych zalet stosowania folii termoizolacyjnych można również zaliczyć ich dużą trwałość, odporność na zarysowania oraz działanie kwasów i zasad. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że folie te mogą pełnić funkcję dekoracyjną oraz chronić przed ciekawskimi spojrzeniami — ich wybór jest niezwykle szeroki.

Montaż folii termoizolacyjnych

Chyba jedyną wadą folii okiennych, w tym również folii termoizolacyjnych jest ich montaż, który dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z tym materiałem może stanowić problem, wystarczy jednak zastosować się do kilku prostych zasad, a montaż okaże się wręcz dziecinnie prosty. Przede wszystkim należy bardzo dobrze oczyścić powierzchnie, na której przyklejona zostanie folia oraz zastosować odpowiedni (1-2 mm) odstęp pomiędzy uszczelką, a folią, dzięki czemu uniknie się problemu jej odklejania w rogach szyby. Aby praca przebiegała sprawnie, najlepiej wykonywać ją w dwie osoby.

Zastosowanie folii termoizolacyjnych

Folie te doskonale sprawdzają się w biurach, budynkach mieszkalnych, urzędach, pomieszczeniach ze szklanymi dachami, ogrodach letnich, budynkach zabytkowych oraz witrynach sklepowych.

Zastosowanie tego rodzaju folii w tych właśnie budynkach przyniesie przede wszystkim spore oszczędności, dlatego warto zainwestować w ich zakup i cieszyć się bardziej ekonomicznym i komfortowym wnętrzem.

Dodaj komentarz