Roboty ziemne Inowrocław niezbędne do budowy basenu za domem

Roboty ziemne Inowrocław niezbędne do budowy basenu za domem

Lato to idealna okazja na budowę basenu za domem, w którym w upalne dnie można nieco się ochłodzić. Atrakcyjny element wyposażenia ogrodu z pewnością docenią nie tylko domownicy, ale również bliska rodzina i przyjaciele. Prywatny basen na wyłączność sprzyja wypoczynkowi, a przy tym stanowi idealne miejsce do relaksu, czy zabaw z dziećmi. Gdy zdecydujesz się na budowę basenu, warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Kiedy najlepiej myśleć o budowie basenu?

Idealny moment na budowę prywatnego basenu to czas, w którym równolegle stawiamy dom. Zgodnie z popularnym powiedzeniem możesz wtedy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wykonasz zatem sprawniej roboty ziemne związane z przygotowaniem: gruntu pod budowę domu, wykopu pod fundamenty oraz miejsca na basen. Wówczas teren działki nie został jeszcze zagospodarowany, dzięki czemu łatwiej będzie doprowadzić ją do porządku, a następnie zająć się wykończeniem domu oraz aranżacją ogrodu.

Te oraz inne roboty ziemne Inowrocław, oraz okolice warto powierzyć doświadczonej firmie, która ma na swoim koncie wiele zrealizowanych prac ziemnych. Dobrym przykładem firmy zajmującej się wszelkimi pracami ziemnymi jest firma Szczucki. Od lat oferuje profesjonalne oraz terminowe realizacje wielu kluczowych projektów – zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.

W którym miejscu najlepiej będzie zbudować basen?

Zanim jednak przejdziesz do budowy basenu, musisz pamiętać o wybraniu odpowiedniego miejsca. Nie każda część Twojej działki będzie do tego odpowiednia. Kluczowe w tej kwestii jest sprawdzenie jakości gruntu. Ważne jest także zweryfikowanie, czy aby na pewno Twój prywatny basen nie doprowadzi do zawilgocenia ziemi u sąsiada.

Idealne miejsce na budowę basenu to zatem teren nieznajdujący się bezpośrednio na granicy działki oraz miejsce wystarczająco nasłonecznione. Stawianie basenu w cieniu być może i umili południowe pluskanie się w wodzie, jednak wymusi na Tobie konieczność ogrzewania wody. Południowa strona działki, nie bezpośrednio pod drzewami, będzie zatem odpowiednim miejscem.

Budowa basenu – wielkość i cena za roboty ziemne Inowrocław

Wielkość prywatnego basenu należy uzależnić od rozmiarów niecki basenowej. Ta z kole powinna zostać umieszczona na podwyższeniu, które ograniczy osunięcie pod nią gruntu i tym samym ewentualne uszkodzenia. Basen zostanie umieszczony nieco płycej, co wpłynie na jakość wykonanej pracy.

Jeżeli chodzi o koszt budowy basenu, to cena uzależniona jest nie tylko od jego wielkości, ale także robót ziemnych niezbędnych do jego wykonania. Cena za basen może wynieść nawet ponad 40 tys. złotych. Natomiast dodatkowy nasyp, który zabezpieczy nieckę i cały basen to kwota około 50 zł za m2. Cena jest uzależniona od aktualnej ceny rynkowej materiałów, kosztów wykorzystania sprzętu (koparki gąsienicowej/kołowej), a także stawki godzinowej firmy, której zlecamy wykonanie basenu.

Dodaj komentarz