Jak wybrać fototapetę do mieszkania? 

Jak wybrać fototapetę do mieszkania? 

Znudził Ci się kolor ścian? A może chcesz nadać pomieszczeniu powiewu świeżości? Nie ma prostszego sposobu niż naklejenie fototapety. Odświeżenie mieszkania wcale nie musi się wiązać z kosztownym i czasochłonnym remontem. Nie musisz także przemalowywać wszystkich ścian. Alternatywą jest fototapeta, która urozmaici aranżację i sprawi, że pokój nabierze wyjątkowego charakteru. Jak wybrać fototapetę do mieszkania? 

Dobierz fototapetę do pomieszczenia 

Każdy pokój w mieszkaniu pełni inną funkcję. Z tym z kolei wiąże się odpowiedni wygląd. Na przykład sypialnia powinna wprawiać nas w spokojny nastrój, który sprzyja odpoczynkowi. Z tego względu do sypialni warto wybrać jasne i stonowane kolory. Na przykład pastelowe odcienie niebieskiego, zieleni, różu czy szarości. Fototapeta do sypialni powinna być delikatna i nierzucająca się w oczy. Dzięki temu nie narażamy się na dodatkowe bodźce, które nas rozpraszają. Warto także wybrać jedną ścianę, na którą nakleimy fototapetę. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w małych pomieszczeniach. Fototapeta optycznie powiększy pokój i nada mu wyjątkowego charakteru. Szeroki wybór fototapet do każdego pokoju znajdziesz na https://tulup.pl/fototapety.

Z kolei w salonie możemy postawić na bardziej wzorzyste i kolorowe fototapety, które dodadzą pomieszczeniu pozytywnej energii. Jasne kolory pobudzają do działania i idealnie nadają się do pokoju dziennego. Pamiętaj jednak, że jeśli fototapeta jest barwna i dużo się na niej dzieje, to również warto umieścić ją tylko na jednej ścianie. Tym sposobem nie stworzymy poczucia chaosu, za to urozmaicimy aranżację. 

Jaki rodzaj fototapety wybrać? 

Przy wyborze fototapety liczy się nie tylko wzór i kolor, ale także materiał, z którego jest wykonana. Do sypialni i salonu świetnie sprawdzi się tapeta samoprzylepna. Taki rodzaj fototapety nie wymaga dodatkowej warstwy kleju. Jest łatwy do przymocowania i efektownie prezentuje się na ścianie. Pamiętaj jednak, żeby oczyścić i odtłuścić ścianę przed naklejeniem fototapety. W innym przypadku tapeta zacznie się odklejać.

W kuchni musimy natomiast postawić na fototapetę, która będzie odporna na wysokie temperatury, ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Takim rodzajem jest fototapeta winylowa. Składa się ona z kilku warstw i podkładu z flizeliny. Dzięki temu fototapeta jest grubsza i nie przepuszcza wilgoci. Z tego względu fototapeta winylowa sprawdzi się także w łazience. W tym przypadku musimy nastawić się na nieco wyższe koszty. Jednak taka fototapeta jest najbardziej wytrzymała i posłuży nam przez lata. Nawet w tak wymagających pomieszczeniach, jakimi są kuchnia i łazienka.  

Dodaj komentarz