Jakie domy są najtańsze w budowie?

Jakie domy są najtańsze w budowie?

Czy chcesz, aby był to niedrogi dom? Koszt budowy domu zależy w dużej mierze od projektu i wybranego wykonawcy. Jeśli podczas budowy domu koncentrujesz się przede wszystkim na budżecie, szukaj małych, niedrogich projektów domowych. Przeczytaj, jak zaoszczędzić pieniądze na budowie i poznaj cztery różne projekty domów oraz ile kosztują ich wdrożenie.

Koszt inwestycji a wybór projektu domu

Projekt domu ma kluczowe znaczenie dla kosztów inwestycji, które można zaoszczędzić na etapie wyboru. Kup gotowe projekty domów, które są tanie w budowie, zamiast uruchamiać je indywidualnie. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do tysięcy złotych. Co ważne, rozwiązanie to nie wymaga z Twojej strony daleko idących kompromisów, gdyż na naszej stronie oraz w naszym katalogu gotowych projektów domów jednorodzinnych znajdziesz bogactwo porad w każdym stylu, z pomocą dopasowującego się silnego architekta, możesz dostosować go do swoich oczekiwań, warunków zagospodarowania przestrzeni i wielkości działki. 

Własna łazienka w każdej sypialni? Brzmi świetnie, niestety każda łazienka to spory dodatkowy koszt – nie tylko finansowy, ale i przestrzenny. Budowa łazienki wiąże się z podłączeniem instalacji wodociągowej. Koszty remontu też nie należą do najtańszych: płytki, wanny, prysznice i inne elementy – to z pewnością nie jest mały wydatek. Oczywiście nie zalecamy, aby w domu była tylko jedna łazienka, jak np. 5-osobowa rodzina! Doradzamy wybór najlepszego rozwiązania, biorąc pod uwagę ilość mieszkańców, wielkość domu, ilość pięter oraz piony kanalizacyjne.

Która konstrukcja dachu jest najtańsza?

Jeśli zdecydujesz się na zakup domu parterowego, najlepszym rozwiązaniem będzie płaski dach. Taka konstrukcja nie pozostawia jednak miejsca na strych czy strych, więc jeśli w przyszłości będziemy potrzebować więcej miejsca, strych zapewnią nam dopiero bardzo kosztowne remonty. Lepszym rozwiązaniem byłby więc dach dwuspadowy, pod którym znalazłoby się nieużytkowe poddasze. Jeśli w przyszłości zajdzie konieczność rozbudowy domu, możemy zdecydować się na przekształcenie poddasza i zagospodarowanie dodatkowych pomieszczeń na kolejne pokoje.

Budowa domu tanio to dom minimalistyczny! Ma regularny kształt, nieliczne detale architektoniczne, brak świetlików i wykuszy, posadowiony jest zazwyczaj na planie prostokąta. To właśnie dzięki tym aspektom oszczędzasz najwięcej – czy to na materiałach budowlanych, robociźnie czy późniejszych operacjach, bo proste bryły to budynki energooszczędne. Dom wolny od zbędnych awarii pomaga ograniczyć straty ciepła. Wyeliminowaliśmy również ryzyko wielu mostków termicznych, z których ucieka energia. Dlatego wybór projektu na łatwy blok przyniesie również realne korzyści ekonomiczne w przyszłości, wpływając na wysokość rachunków za ogrzewanie.

Dodaj komentarz