Szybka i tania aranżacja schodów w nowoczesnym domu – jak to zrobić?

Szybka i tania aranżacja schodów w nowoczesnym domu – jak to zrobić?

Zmiana wystroju wnętrza, czy to pokoju, kuchni, łazienki lub klatki schodowej prędzej czy później okazuje się niezbędna w każdym domu. Nudne i przestarzałe pomieszczenia potrzebują nawet minimalnego powiewu aranżacyjnej świeżości, dzięki której nabiorą nieco innego charakteru. W obawie przed kosztownym i brudzącym cały dom remontem część z nas rezygnuje z diametralnej zmiany wnętrza domu. Nie powinno to jednak oznaczać całkowitej rezygnacji z podjęcia zmian.

Schody w domu – jak polepszyć ich wizualność?

Wbrew pozorom urozmaicenie wnętrza nawet w niewielkim stopniu może podnieść atrakcyjność pomieszczenia. Wydawać by się mogło, że niektóre części naszego domu muszą po prostu pozostać takie, jakie są i nic z tym nie możemy zrobić. Tego rodzaju myśli dotyczą najczęściej zmian schodów w domu. Ze względu na budowę całości budynku, nie mogą zostać postawione na nowo. Brak możliwości względem samych schodów nie oznacza jednak, że nie możemy dodać do nich kilku wizualnie atrakcyjnych dodatków.

W tej kwestii najlepiej sprawdzą się specjalne naklejki na schody https://coloray.pl/naklejki/naklejki-na-schody, które można szybko i łatwo umieścić na wolnej przestrzeni pod każdym stopniem. Dlaczego akurat naklejki? Ponieważ tego rodzaju ozdoby pozwalają na niecodzienne ożywienie nudnych i starych schodów i to niewielkim kosztem. Wykorzystanie tego pomysłu w Twojej domowej aranżacji sprawi, że to właśnie przestrzeń pomiędzy piętrami stanie się najatrakcyjniejszym punktem w domu.

Szybki, przyjemny i łatwy montaż na każdą kieszeń

Naklejki na podstopnie to coraz popularniejsze rozwiązanie aranżacyjne niemal w każdym domu. Tego rodzaju ozdoba sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i również tych, którym przydałby się delikatny powiew czegoś nowego. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest szybkość i łatwość przyklejenia naklejek. Wystarczy dokładnie wyczyścić przestrzeń pod każdym stopniem  (ważne przy tym jest także usunięcie lakieru, często znajdującego się na schodach), a następnie na tak przygotowane miejsce ostrożnie nakleić naklejkę. Montaż nie zajmuje zatem sporej ilości czasu, a przy tym wcale nie wymaga szczególnie dokładnego sprzątania po naklejeniu naklejek.

Za tego rodzaju ozdobą na schodach przemawia także fakt, że naklejki są w stanie odpowiednio rozjaśnić lub nieco ściemnić schody w domu. Wybierając tego rodzaju dekorację, warto postawić na kontrasty. W przypadku ciemnych schodów wybieraj jasne naklejki, które wizualnie odciążą wnętrze. Zbyt jasne wnętrza warto nieco stonować, wykorzystując ciemniejsze naklejki na podstopnie. 

Dodaj komentarz