Co warto wiedzieć o kredycie na studia za granicą?

Co warto wiedzieć o kredycie na studia za granicą?

Zdecydowana większość osób, które zdały maturę i planuje studia, decyduje się na naukę w naszym kraju. Warto jednak wiedzieć, że z roku na rok coraz więcej maturzystów decyduje się też na studiowanie poza granicami Polski np. w Wielkiej Brytanii. Jeśli interesują Cię studia za granicą, to powinieneś przygotować się do tego finansowo. Mieszkanie oraz nauka w obcym kraju może rodzić spore koszty, szczególnie jeśli będziesz musiał płacić za wszystko w innej walucie niż złotówka. Pomocny może okazać się kredyt na studia za granicą. Zobacz, co to jest i co warto o nim wiedzieć.

Polski kredyt studencki – czy można przeznaczyć go na studia za granicą?

W ofercie wielu banków można aktualnie znaleźć kredyt studencki, który jest jednym z najtańszych sposobów na pożyczenie większej sumy pieniędzy. Kredyt studencki to bardzo nisko oprocentowane zobowiązanie, które wypłacane jest co miesiąc w transzach. Dużą zaletą takiego kredytu jest to, że jego spłata zaczyna się dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. Dzięki temu osoba, która go wzięła, ma czas, na znalezienie stałej pracy oraz zaoszczędzenie pieniędzy, które można przeznaczyć na spłatę długu.

Warto jednak wiedzieć, że ten rodzaj kredytu jest przydatny tylko wtedy, gdy planujemy studiować na uczelni w Polsce, a nie za granicą. Na otrzymanie takiego kredytu mogą liczyć studenci dzienni oraz zaoczni, którzy wybierają Polską uczelnię. Jeśli chcemy studiować na stałe poza granicami Polski, kredyt na studia za granicą należy wziąć bezpośrednio w kraju, w którym będziemy się uczyć.

Kto może otrzymać kredyt na studia za granicą?

W każdym kraju panują inne zasady, które dotyczą udzielania kredytów dla studentów https://splatakredytow.pl/kredyt-na-studia-granica/. Najprościej jest zdecydować się na studia na terenie Unii Europejskiej, w większości przypadków będziemy mogli wtedy liczyć na wzięcie kredytu studenckiego na takich samych zasadach jak obywatele danego kraju. Nie da się też ukryć, że zaciąganie takiego kredytu będzie wiązało się ze sporą ilością formalności, więc warto się na to przygotować.

Środki z kredytu mogą pomóc nam pokryć czesne, a także niektóre codzienne potrzeby. Tak jak w naszym kraju, także za granicą są to zobowiązania nisko oprocentowane. Warto wiedzieć, że wiele krajów, w których studia dzienne są płatne, posiada także specjalne programy stypendialne. Mogą one pomóc utrzymać się na studiach, a ich dużą zaletą jest to, że nie trzeba oddawać pieniędzy, które się otrzymało.

Dodaj komentarz