Posadzki wibroprasowane – czym się wyróżniają?

Posadzki wibroprasowane – czym się wyróżniają?

Coraz częściej można się spotkać z ofertami układania różnego rodzaju płytek tak zwaną metodą wibroprasowania. Jej popularność nie wzięła się z niczego – jest to rozsądny wybór, z uwagi na liczne zalety posadzek ułożonych właśnie tą metodą. To właśnie ją chcemy omówić w niniejszym materiale. Wyjaśnimy, na czym polega ta metoda i co sprawia, że warto ją stosować. Zapraszamy!

Na czym polega układanie posadzek metodą wibroprasowaną?

Coraz popularniejsze posadzki wibroprasowane to nic innego, jak posadzki, w których płytki układa się w tym samym czasie, co betonowy podkład. Nie układa ich się etapami, w rodzaju: najpierw podkład, potem płytki, a następnie fuga, a wszystko robi się za jednym zamachem. Nie tylko wiąże się to z pewnymi pozytywnymi właściwościami, które omówimy w dalszej części artykułu, ale także sprawia, że posadzkę można ułożyć szybciej, przy mniejszym nakładzie energii.

Co jednak jednoczesne układanie różnych warstw ma do wibracji, która znajduje się w nazwie tej metody układania płytek? To bardzo proste. Kiedy już płytki zostaną ułożone, dochodzi do zawibrowywania, dzięki któremu można upewnić się, że posadzka będzie w pełni płaska i całkowicie równa, co jest oczywiście kluczowe, zarówno ze względów wytrzymałościowych, jak i czysto estetycznych.

Dlaczego warto układać w ten sposób płytki?

Pozytywne właściwości, o których mowa była powyżej, to przede wszystkim wysoka wytrzymałość. Wibroprasowanie stosuje się przede wszystkim w przypadku posadzek przemysłowych, a więc takich, które stosuje się w miejscach wyjątkowo narażonych na uszkodzenia, czy to mechaniczne, czy chemiczne – halach produkcyjnych, magazynach, korytarzach, klatkach schodowych, centrach handlowych i nie tylko. W tych miejscach to właśnie wytrzymałość jest kluczowa, a dzięki wibroprasowaniu stoi ona na bardzo wysokim poziomie.

Wynika to przede wszystkim z dobrego przylegania płytek do podłoża przy zastosowaniu tej metody. Istotna jest także wspomniana już oszczędność czasu. Szybsze układanie jest wygodne zarówno dla inwestora, który szybciej będzie mógł oddać daną powierzchnię do użytku, jak i dla firmy wykonującej zlecenie, która nie będzie musiała na realizację projektu poświęcić dużej ilości roboczogodzin. Jest to więc rozwiązanie korzystne dla obu stron, nad którym warto się zastanowić w przypadku poszukiwania żywotnej, odpornej na uszkodzenia posadzki przemysłowej.

Warto zlecić układanie posadzek metodą wibroprasowaną specjalistom, którzy mają już w tym zakresie niezbędną wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że układanie posadzki przebiegnie w pełni poprawnie i będziemy mogli przez lata, bez przeszkód cieszyć się wytrzymałą, idealnie płaską posadzką.

Dodaj komentarz