Samodzielne wykończenie wnętrz

Samodzielne wykończenie wnętrz

Pomimo tego, że samodzielne układanie płytek w łazience wydaje się sprawą banalną, doświadczenie pokazuje że tak niestety nie jest. Przede wszystkim samo przygotowanie pomieszczenia zajmuje więcej czasu niż późniejsze kładzenie płytek. Remont taki może potrwać sporo czasu. Piony powinniśmy odpowiednio wygładzić i wytynkować. Baczna uwagę zwrócić należy na wszelkie kąty w łazience, czy mają one rzeczywiście 90 stopni, czy też są lekkie odchyły. Wszystkie nierówności będą później wpływały na końcowy efekt.

Jeśli jesteśmy w tej kwestii zupełnymi amatorami i jest to pierwsze podejście do tego, aby samodzielnie położyć kafelki w łazience, wtedy efekt może nie być tak olśniewający jakbyśmy tego oczekiwali. Jeśli nie chcemy ryzykować lepiej jest zatrudnić od razu fachowca, który wykona za nas prace nie tylko lepiej, ale z pewnością również szybciej i sprawniej. Wykończenia wnętrz to jedna z tych rzeczy, których raczej nie powinno się robić samodzielnie bez wcześniejszej praktyki. Możemy bowiem narobić sobie znacznych kłopotów jeśli coś pójdzie nam niespodziewanie źle.

Remont mieszkania wiele osób wspomina jako najgorszy okres w ciągu roku, a może i w ciągu kilku ostatnich lat. Bo po pierwsze – żeby zrobić remont nie wystarczy tylko odmalować ściany czy wymienić kafelki łazienkowe i położyć nowe dywaniki. Często remont oznacza wywrócenie życia nie tylko swojego, ale też wszystkich współmieszkańców do góry nogami. Trzeba przecież wziąć kilka dni urlopu – nawet jeśli remontu nie robimy sami, to dobrze jest móc nadzorować ekipę, która będzie kładła dla nas kafelki łazienkowe czy malowała ściany.

Po drugie – w domu jest podczas remontu ogromny bałagan, a części pomieszczeń w ogóle nie da się używać. Najgorzej gdy robimy remont łazienki – bo jeśli nie przeprowadzimy prac odpowiednio sprawnie, możemy mieć zablokowany dostęp np. do prysznica. Dlatego na remonty najlepiej wybierać okres wakacyjny, gdy dzieci mogą wyjechać, a my możemy bez problemu wziąć urlop by nadzorować prace remontowe naszej ekipy. Kłopot w tym, że biorąc urlop na czas remontu, rezygnujemy z własnego wypoczynku.

Dodaj komentarz