Skup nieruchomości – czym to się je?

Czego można się spodziewać po skupie nieruchomości? Otóż przede wszystkim szybkiej sprzedaży oraz sprawnego otrzymania pieniędzy. Termin ten wydaje się szczególnie korzystny, jeżeli skup nieruchomości porówna się z trybem działania tradycyjnego biura nieruchomości.

Jednak decydując się na skorzystanie z takiej możliwości, trzeba też przygotować się na kompromis cenowy. W skupie raczej nie otrzyma się tyle, co na wolnym rynku, choć w wielu przypadkach sprawnie przeprowadzona transakcja i czas otrzymania pieniędzy są o wiele istotniejsze od ostatecznej wartości sprzedaży.

Zalety sprzedaży do skupu

Skup mieszkań kusi przede wszystkim wówczas, kiedy nieruchomości trzeba pozbyć się względnie szybko. Oczywiście nikt nie chce tracić pieniędzy ze sprzedaży, ale niekiedy pójście na takie ustępstwa jest wręcz konieczne z uwagi na trudną sytuację, w jakiej znaleźli się właściciele. Poza tym różne firmy, zajmujące się wykupowaniem nieruchomości, mogą zaoferować odmienne warunki. Zatem potencjalny klient może skontaktować się z przedstawicielami co najmniej kilku z nich i sprawdzić ich propozycję. A kiedy nie ma się na to czasu, wówczas pozostaje współpraca z pierwszym lepszym skupem.

I pocieszanie się, że pieniądze otrzyma się nawet w ciągu kilkunastu dni. Poza tym do skupu właśnie powinny zgłosić się osoby, które posiadają nietypowe nieruchomości. Jako przykład można tu podać działki o niezbyt atrakcyjnych kształtach czy te położone w mało popularnej okolicy. Jeżeli chodzi o mieszkania, to te znajdujące się w starszych i dawno nieremontowanych kamienicach też trudno sprzedać.

Istnieje natomiast spora szansa, że bez trudu znajdzie się zainteresowany skup nieruchomości. Dzięki sprzedaniu nieruchomości w ten sposób, można nie tylko szybko otrzymać pieniądze, ale również raz na zawsze pozbyć się problemu z podatkami od nieruchomości, z ogłoszeniami czy wybrzydzającymi i wciąż niekupującymi oglądającymi. To także ogromne zalety.

Czas na skup nieruchomości

Kiedy rozważyć skorzystanie ze skupu nieruchomości? Na pewno wówczas kiedy od jakiegoś czasu bezskutecznie próbuje się na własną rękę pozbyć nieruchomości. Bez znaczenia czy jest to działka z budynkiem lub bez, a może mieszkanie, profesjonalny skup nieruchomości zapewne będzie zainteresowany przynajmniej wstępnymi oględzinami.

Niektórych potencjalnych sprzedających zniechęcają opinie na temat skupów nieruchomości, jako tych, którym szczególnie często zdarza się zaniżać ceny. A jednak w sytuacji, kiedy przez wiele miesięcy, a nawet lat nie udaje się pozbyć swojej własności, wówczas jej wartość też spada. Nie ma też większych szans na sprzedanie jej po wstępnej cenie, ustalonej już jakiś czas temu. Tymczasem podatki od nieruchomości trzeba płacić, patrząc jednocześnie na niszczejącą nieruchomość. Biorąc to wszystko pod uwagę, często okazuje się, że skup mieszkań czy innego rodzaju nieruchomości nie jest taki straszny. Przynajmniej pomaga szybko i bez zbędnych formalności załatwić transakcję kupna sprzedaży.

Dodaj komentarz