Aranżacja balkonu. Zabudowa loggi – czy to dobry wybór?

Aranżacja balkonu. Zabudowa loggi – czy to dobry wybór?

Każdy z pewnością pamięta czasy, podczas których towarzyszył nam lockdown, w końcu było to całkiem niedawno. Każdy z nas marzył o wyjściu na spacer i zaczerpnięciu choć trochę świeżego powietrza. Okazuje się, że mieszkania z balkonem, tarasem czy te, w których obecna była zabudowa loggi, stały się na wagę złota. Które zatem z wymienionych rozwiązań jest najlepsze?

Co to jest loggia?

Pojęcia balkon i taras są powszechnie znane, natomiast czy każdy z nas zna dokładne znaczenie loggi? Loggia to wnęka w budynku, stanowiąca przedłużenie mieszkania. Może być wykonana w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to otwarta forma, lecz ze względów bezpieczeństwa otoczona z trzech stron balustradą. Drugim wariantem jest zabudowa loggi – zamknięta forma, najczęściej poprzez przeszklenia.

Które rozwiązanie jest najlepsze zabudowa loggi, balkon czy taras?

Wszystko zależy od tego do jakich celów chcemy używać naszego “balkonu”. Jeśli szukamy jedynie miejsca na rower, w większości przypadków wystarczy balkon. Taras natomiast ma większą przestrzeń do zagospodarowania. Możemy wstawić tam krzesła bądź kanapę ogrodową wraz ze stolikiem kawowym. Takie rozwiązanie sprawdzi się głównie podczas ciepłych dni, gdyż taras jak i balkon mają otwarte przestrzenie. Często nie posiadają ścianek ogradzających ich powierzchnię. Dla miłośników zimy mamy inne rozwiązanie. Ogromnie możliwości pod względem aranżacyjnym daje nam loggia. Gdy zdecydujemy się na szklaną zabudowę https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/zabudowa-loggi, będziemy mogli pomyśleć o tak zwanym zimowym ogrodzie.

Zabudowa loggi – zalety

Stosowanie szklanych zabudowań niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszych pociech. Zarówno zwierzaki, jak i dzieci będą chronione przez szyby. Dodatkowo jest to dla nas zabezpieczenie przed złodziejami, którzy często korzystają z balkonów by dostać się do mieszkania. Co więcej, po wykorzystaniu tego rozwiązania nasze mieszkanie będzie lepiej docieplone oraz zyska na dźwiękoszczelności. Ostatnim równie ważnym aspektem jest stworzenie przez nas większej przestrzeni nie tylko na przechowywanie rzeczy, lecz także na stworzenie ciekawego miejsca do wypoczynku.

Jakich formalność należy dopełnić przed wykonaniem zabudowy?

Przed wykonaniem prac, musimy zgłosić się wraz z projektem naszej zabudowy do spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty naszego bloku w celu uzyskania pozwolenia na prace. Dodatkowo musimy wystąpić o pozwolenie do konserwatora, jeśli planujemy zabudowę loggi mieszkając w kamienicy. Ponieważ kamienice bardzo często są objęte nadzorem konserwatora zabytków.

Zimowy ogród

W ogrodzie zimowym możemy hodować rozmaitą roślinność, co dodatkowo wpłynie na atrakcyjność naszego mieszkania. Co więcej możemy zainwestować w meble, które będą służyły nam na lata. Powiększając powierzchnię użytkową mieszkania zyskujemy miejsce, w którym ze spokojem możemy rozkoszować się pyszną kawą, a także urządzać spotkania towarzyskie.

Zabudowa loggi jest doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy dać naszemu mieszkaniu nowe życie.

Dodaj komentarz