Drzwi przesuwne na wymiar – idealne dopełnienie każdego wnętrza

Drzwi przesuwne na wymiar – idealne dopełnienie każdego wnętrza

Niektórzy z nas mogą pamiętać drzwi harmonijkowe, wykorzystywane w dawnych latach w małych mieszkaniach. Służyły one także jako odgrodzenie kuchni od pozostałych pomieszczeń. Drzwi przesuwne na wymiar są zdecydowanie trwalszą, współczesną odpowiedzią na tamto rozwiązanie.

Drzwi przesuwne na wymiar w praktyce

Choć dla niektórych może to być duża zmiana względem znanego wyglądu przejść między pomieszczeniami, warto się na nią zdecydować. Drzwi przesuwne wykonywane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na zniszczenia i zarysowania, podobnie jak drzwi tradycyjne. Pod tym względem nie mamy się czego obawiać. Rozwiejmy jeszcze pozostałe wątpliwości.

Jedna z głównych obaw dotycząca drzwi przesuwnych wiąże się z ich szczelnością. Spokojnie – istnieje możliwość zamocowania uszczelek w dolnej części skrzydła.

Możesz wybierać spośród drzwi jedno- i dwuskrzydłowych. Podobnie jak znane i lubiane szafy przesuwne, są one montowane na specjalnych prowadnicach, zapewniających płynne i łatwe użycie. W razie jakichkolwiek usterek, są one również proste w naprawie.

W zależności od efektu wizualnego, który chcesz osiągnąć w swoim wnętrzu, możesz wybierać spośród drzwi drewnianych, metalowych i szklanych. I ponownie, tak jak w przypadku przesuwnych szaf, możliwe jest zamontowanie na nich lustra. Optycznie zwiększy ono wielkość pomieszczenia oraz twoją wygodę użytkowania. Nawet prowadnice dostępne są w wielu wzorach. Aby wybrać drzwi idealne do twojego wnętrza, odznaczające się wysoką jakością, sprawdź ofertę sklepu meblowego Vikk.

Kiedy drzwi przesuwne na wymiar będą dobrym rozwiązaniem?

Drzwi przesuwne na wymiar zostaną przygotowane na zamówienie, wedle twoich potrzeb. Oznacza to, że sam zdecydujesz, w jakim pomieszczeniu chcesz je zamontować – specjaliści zadbają o resztę. Dzięki temu rozwiązaniu możesz oddzielić od siebie pomieszczenia bardzo małej wielkości, a zaoszczędzone miejsce wykorzystać np. na wymarzone meble. Drzwi są także bardzo łatwe w montażu.

Drzwi przesuwne na wymiar ułatwią funkcjonowanie osobom z ograniczeniami ruchowymi. Łatwe w użyciu, otwieraniu i zamykaniu pozwolą im na odgrodzenie prywatnych pomieszczeń i sprawne pokonywanie dystansu, dzielącego je od innych pokoi.

Opisywane produkty z pewnością sprawdzą się w pomieszczeniach, w których chcemy uzyskać nowoczesny i lekki design. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyglądem dopasować je do tradycyjnych wnętrz. Np. drzwi przesuwne Vikk dostępne są w wielu kolorach, podobnie jak uchwyty, które również wybierasz samodzielnie.

Takie urozmaicenie sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach własnościowych lub wynajmowanych przez pary i przyjaciół. Oszczędzi bowiem miejsca na meble i dekoracje, a jednocześnie da lokatorom możliwość wygospodarowania prywatnej przestrzeni do pracy lub odpoczynku. Może także sprawdzić się w biurach. Co ważne, pomimo braku klasycznego zamka, drzwi można zabezpieczyć specjalną blokadą. Czyni je to odpowiednim dla wnętrz, w których przebywają małe dzieci i zwierzęta.

Zamontowanie przesuwnych drzwi pozwoli nam na zabezpieczenie i urozmaicenie lokali, w których inne rozwiązanie jest niemożliwe ze względu na małą powierzchnię.

Dodaj komentarz