Jak pozbyć się pluskiew z domu? Poznaj skuteczne metody!

Jak pozbyć się pluskiew z domu? Poznaj skuteczne metody!

Pluskwy, prusaki, karaczany — ktokolwiek znalazł je kiedyś w swoim łóżku lub na podłodze, wie, ile potrafią sprawić kłopotu. Te niepozorne insekty mogą gryźć, przenosić choroby i obniżać komfort życia. Na szczęście istnieją sposoby, aby je zwalczyć. Im szybciej zaczniesz działać, tym lepiej!

Jak pozbyć się pluskiew z domu i dlaczego insekty się w nim pojawiają?

Zastanawiasz się zapewne nie tylko nad tym, jak pozbyć się pluskiew z domu, ale także jak to możliwe, że się w nim znalazły. Starasz się dbać o higienę, dezynfekujesz powierzchnie w pracy i mieszkaniu, dlaczego zatem pojawiły się u ciebie szkodniki? Przyczyn może być kilka. Oto najczęstsze spośród nich.

  1. Częste wyjazdy i aktywny tryb życia. Brzmi absurdalnie, prawda? Niestety, osoby, które mają zdolność pojawiania się „w kilku miejscach naraz”, są dużo bardziej narażone na przyniesienie do domu insektów. Pluskwy mogą niepostrzeżenie wskoczyć do naszego bagażu, a nawet zakupów. Na ich obecność narażamy się zawsze wtedy, gdy nocujemy w hotelu lub pokoju gościnnym. Nawet jeśli wybieramy wyłącznie pięciogwiazdkowe pensjonaty, nigdy nie wiemy, który spośród gości może narobić nam kłopotów.
  2. Zakupy z drugiej ręki. Choć salony odzieży używanej z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia są świetnym rozwiązaniem, to właśnie one mogą sprawić, że niebawem będziemy głowić się nad tym, jak pozbyć się pluskiew z domu. Insekty te pojawiają się w miejscach, w których znajduje się dużo ludzi, ponieważ żywią się one krwią. Potrafią przebyć długą drogę — podobnie jak transportowane do second-handów ubrania — aby znaleźć idealne warunki i żywicieli. Ryzyko dotyczy również zakupu starych mebli.
  3. Prace remontowe. Niestety, insekty mogą dostać się do naszego mieszkania również za pośrednictwem modernizowanych kanałów wentylacyjnych i innych prac remontowych.

Co zrobić, aby zabezpieczyć się przed insektami?

Wiesz już, że środki zapobiegawcze mogą nie wystarczyć, a insekty pojawiają się w naszych domach niezależnie od prowadzonego przez nas trybu życia i poziomu higieny osobistej. Wspomaganie się naturalnymi środkami, takimi jak preparaty z lawendą, wciąż jest jednak dobrym pomysłem. Aby dowiedzieć się, jak pozbyć się pluskiew, gdy te już się pojawią, należy jednak skontaktować się z profesjonalistami.

Jak pozbyć się pluskiew z firmą D3 Hemmerling?

Skuteczne zwalczanie insektów i innych szkodników oferuje firma D3 Hemmerling. Jedynym sposobem jest bowiem w tym przypadku przeprowadzenie dezynsekcji z użyciem fizycznych lub chemicznych środków. Tylko tak pozbędziesz się pluskiew. Zabieg warto powtórzyć, aby zniszczyć złożone przez insekty jaja i zapobiec ich wykluciu się.

Dodaj komentarz