Jak urządzić mały salon ze stołem?

Jak urządzić mały salon ze stołem?

Projektowanie wnętrz to często wyzwanie. Zwłaszcza, gdy Twoje mieszkanie jest bardzo ograniczone pod względem wielkości. Jeśli chcesz urządzić wspaniały salon, ale nie masz dużo miejsca, nie musisz rezygnować ze swoich marzeń. Zastosuj tylko kilka sprawdzonych przez nas wskazówek.

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania małego salonu ze stołem?

Urządzanie małego salonu ze stołem jest wymagające, ale z pewnością można je ułatwić, stosując funkcjonalne rozwiązania. Składane meble, zwłaszcza stoły, mogą dodać nowe możliwości do mieszkania. Do pokoi z aneksem można również dobrać blat z hokerami barowymi. Warto również zwrócić uwagę na kształt stołu. Prostokąty są łatwe do ustawienia w przestrzeni, podczas gdy koła mogą zapewnić więcej miejsc siedzących i mniejszy rozmiar mebli. Właściwe zaplanowanie otworzy przed Tobą ciekawe możliwości i pozwoli wybrać najlepsze rozwiązanie. Ciekawym pomysłem może być również stół wielofunkcyjny, który może służyć zarówno jako stół jadalny, jak i stolik kawowy. Otwiera zupełnie nowe możliwości wyposażenia małego salonu w stół. Coraz częściej przekonasz się, że tego typu rozwiązanie dobrze sprawdza się w małych mieszkaniach.

Jaki stół wybrać do małego salonu?

Wybór odpowiedniego stołu ma duże znaczenie w aranżacji małego pomieszczenia. Jakie możliwości dają nam producenci, a także jakie są ich wady i zalety?

  • Okrągłe stoły wizualnie zajmują mało miejsca, ale nie można ich ustawić pod ścianą, co czyni je niepraktycznymi w małych pomieszczeniach. Wygląda i działa najlepiej na środku pokoju. Jego niewątpliwym atutem jest elegancja. Okrągłe stoły dodają wnętrzom uroku i lekkości. Stoły owalne są bardziej praktyczne niż stoły okrągłe. Brak krawędzi sprawia, że idealnie nadaje się dla dzieci i wprowadzi harmonię do wnętrza. Nie jest to jednak idealny model do małego salonu z jadalnią.
  • Kwadratowy stół i prostokątny stół to najlepsze rozwiązanie do małego salonu z jadalnią, ponieważ dosuwając go do ściany możemy uzyskać dodatkowe miejsce na inne czynności.Stoły rozkładane to idealne rozwiązanie do małych salonów z kącikami jadalnymi. Na co dzień można go postawić pod ścianą i zajmuje niewiele miejsca.Po rozłożeniu od ściany powstaje dodatkowy blat do przyjmowania gości.
  • Stolik chowany w ścianę to doskonały wybór do małych przestrzeni, ponieważ po złożeniu nie zajmuje miejsca, a na dole blatu możemy umieścić portret rodzinny lub ulubioną grafikę, aby ozdobić ścianę w salonie Nie ma wielu gotowych modeli, ale dobry stolarz z łatwością zrealizuje takie zamówienie i stworzy stół o idealnych wymiarach. Taki stół pozwoli zachować porządek w małym salonie i zapewni dzieciom miejsce do zabawy.

Dodaj komentarz